O mnie

Fot. Pixabay

“Krótko i na temat”. Blogów książkowych nie brakuje, wiem. Wielu czytelników usiłuje wejść w rolę krytyka literackiego. Nie mam takich aspiracji. Piszę z potrzeby serca. Piszę o tym, co mnie poruszyło, dotknęło, zapadło w pamięć. Chcę się tym podzielić. Kto ma ochotę, niechaj korzysta. Czytam książki różne i na moim blogu będzie różnorodnie. Chcę omawiać tytuły dla dorosłych czytelników, ale również dla dzieci i młodzieży. Książki najnowsze i wydane wiele lat temu, którym warto przywrócić drugie życie, znajdą tu swoje miejsce. Chcę pokazać tytuły, które w moim subiektywnym odczuciu są ważne, warte uwagi i będę chciała w każdym tekście pokazać, dlaczego.

Kocham książki, czytam ich wiele w ciągu roku, dużo kupuję, kolekcjonuję, ale także wypożyczam! Pokażę autorów, których cenię szczególnie, ciekawe serie wydawnicze, wyjątkowe wydawnictwa. Postaram się czasem uderzyć w formę felietonu i dotknąć problemów czytania, zjawisk czytelniczych, wydawnictw i  bibliotek. A także liczę na ciekawe rozmowy z pisarzami.

Książka to również moje zawodowe wyzwanie od blisko 20 lat. Jestem aktywną redaktorką, przygotowuję recenzje wewnętrzne, wspieram promocję książki i pisarzy – to moje doświadczenia, którymi chętnie się podzielę w niektórych tekstach.

Oto mój prywatny Dom Książki, serdecznie zapraszam do odwiedzin!

Editress